Üye Görüşleri

An itibariyle, e-Denizci.com 12701 üyeye ulaştı. e-Denizci.com pek çok kişinin denizle tanışmasına yardımcı oldu. Hem büyüdü, hem büyüttü…

Üyelerimizden bazılarının bıraktığı yorumları aşağıda bulabilirsiniz. Hepsine güzel geribildirimleri için teşekkür ediyoruz.

Bu site sağ olsun. Sınava çoğunlukla buradan hazırlandım. Buradaki testleri defalarca çözdüm. Doğrudan girdiğim sınavdan 74 puan ile geçen hafta geçtim ve belgemi bugün aldım. Çok faydalı bir site. Çok teşekkür ederim. Uğur Alparslan (22 Ekim 2018)

Bu site daha önce webde araştırdıklarımdan çok farklı. İlk sınavda kalmıştım. Şimdi bu testleri çözerken yanlış sitelerde zaman geçirdiğimi anladım..Teşekkürler emeklerinize…Ayhan Sultan (25 Şubat 2018)

Bütün interneti dolaştım, amatör denizcilik belgesi sınavına hazırlık kaynağına ulaşmak için… e-denizci sitesi gerçekten harika bir site. Emeği geçen herkese teşekkürler. Şu anda çalışmaktayım. Bu cuma Marmaris’te sınavım var. Şans dinleyin… Ender (25 Şubat 2018)

Sınava 01.12.2017 tarihinde bu siteden çalışarak girdim ve 72 puan alıp sınavı geçtim. Birkaç soru haricinde bütün sorular bu sitedeki sınav sorularıyla aynı. Sitenin çok faydası var. Site yöneticilerinden Allah razı olsun. Tavsiye ederim. Boş yere kurs parası vermeyin. Bu siteden çalışırsanız kazanırsınız. Berat Koyuncu (7 Aralık 2017)

01.12.2017 tarihinde ADB sınavına girdim ve soruların çoğunu bu siteden çözdüğüm sorularla geçerek 76 aldım. Emeğiniz için çok teşekkür ederim. Volkan Algan (5 Aralık 2017)

Hanımlar beyler… 06/06/2017 tarihinde ADB belgesi almak için sınava girmiş biri olarak sadece bu sitedeki soruları çözerek 84 aldım. Sınavı çok fazla büyütmeyin, sorular aşağı yukarı aynı. Sadece sorma şekilleri farklı. Mutlaka tekne bölümlerini, denizde çatışma, ilk yardım, halatlar, terimler…vb ezberleyin. Williams dönüşü şamandıralar ve fenerleri unutmayın. Gönlünüz rahat olsun, zor değil. Kesinlikle özel kurslara para kaptırmayın. Kaan Ateş (8 Haziran 2017)

26 mayıs 2017 tarihinde sınava girdim 78 aldım. Sizlere tavsiyem bu sitedeki soruları ezberlemek yerine mantığını kavramanızdır. Çözemediğiniz soruların cevabını ezberlemeyin. İlgili mevzuatı okuyarak anlamaya çalışın. Bu sitedeki kaynaklar bence yeterli başka bir yer aramanıza gerek yok. Bu vesile ile emeği geçen herkese çok çok teşekkür ediyorum… Gökmen Türk (29 Mayıs 2017)

Ben size teşekkür yazısı yazmak istiyorum… Ama yayınlanmasını istiyorum.. Dün sınava girdim yüzde doksan beş sizin sitenizden çalıştım. Ve ilk girişte rahatlıkla kazandım 3-5 soru haricinde hepsi sizin sorular… 4 defa 5 defa girenleri görünce şaşırdım, korktum; ama sınav başlayınca 15-20 dakikada çıktım… Çok çok teşekkür ederim; emeğinize sağlık.. Hakkınızı helal edin. Ünal Okay (15 Ekim 2016)

ADB sınavina 2 Eylul 2016 Cuma gunu Ankara’da girdim. 96 puan aldim. Bu sınav için
e-denizci.com sitesindeki sorular bence yeterli. Öte yandan konu da okursanız geçer nottan daha iyi bir not almanız mümkün olacaktır. Tek üzüntüm KMT başvurusu yapmamış olmam. 45 dk arayla iki oturumda tüm belgeler alınabilirdi. Şimdi aynı belgeleri bir kez daha toparlamam gerekiyor. Sadece ADB’ye girmeyi düşünen arkadaşlara tavsiyem; bunu yapmayın 🙂 Teşekkür ederim ” e-denizci.com ” ….. Alper Keskin (5 Eylül 2016)

ADB sınavına 17/04/2015 tarihinde girdim 90 aldım. Sınava buradaki testlerle hazırlandım. Bu testleri hazırlayanlara çok çok teşekkür ederim. Eyüp Us (17 Nisan 2015)

ADB sınavına 13/02/2015 tarihinde girdim. Son bir hafta sınava buradaki testlerle hazırlandım. Gerçekten çok işime yaradı ve sınavdan 92 aldım. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Serdal (13 Şubat 2015)

Arkadaslar, Adb sinavina girecek olanlar mutlaka buradaki testleri çözsün ve buradan aklına sokabildiği kadar soksun derim. Ben Perşembe günü girdim sınava ve çoğu soruyu buradan ögrendiklerimle cevaplayabildim. Emeği geçen herkese teşekkür ederim. Saygılarımla. Emre (27 Aralık 2014)

Merhaba. [..] Ben sizlere ve emeği geçen herkese teşekkür etmek istiyorum. Sitenizden bir süre çalıştık, sınava girdik. Ben ve iki tane daha arkadaşım başarılı olduk ve belgelerimizi aldık. İyi çalışmalar, iyi günler diliyoruz… Çağrı Şahin Kayalar (22 Kasım 2014)

Sizin sayenizde belgeyi alabildim çok teşekkür ederim iyi ki böyle bir site kurmuşsunuz. Tekrar teşekkür ederim. Halil Gürbüz (7 Kasım 2014)

Ben de 25 Temmuz’da İzmir’de sınava girdim. Söylediğiniz gibi bir kaç değişik soru vardı; ancak bunları da diğer bilgileriniz ışığında rahatlıkla hallediyorsunuz. Sadece sizin sitenizden hazırlandım ve daha önce de denizcilikle ilgili herhangi bir deneyimim olmamasına rağmen 96 puan aldım. Size ve sitede emeği geçen herkese tesekkür ediyorum. Mustafa Karadeniz (4 Ağustos 2014)

Bugun girdiğim abd sınavını 70 puan alarak geçtim. Uzun suredir bu siteden test çözerek sınava hazırlandım. Hazırlayan arkadaşa teşekkürü bir borç bilirim. (…) Dream Ocean World (12 Temmuz 2014)

Merhabalar. ADB sınavina gireceğim yakında burayı hizmete açan arkadaşa sonsuz
teşekkürler. İlk baştan bunu başarmanın benim için çok zor olduğunu düşünmüştüm. İnsanin 50 sinden sonra ögrenmesi biraz daha zor oluyor. Ama hem çalışarak hem de burada test yaparak en düsük puanımı 82’ye kadar çıkardım. Bana çok yardımcı oldu. Sınavlarda soru şekilleri belki farklı olabilir ama buradan ögrendikden sonra geçer not almak çok da zor olmayacak gibi… Girdiğim sınavdan çıkan soruları Türkiye’den döndükden sonra buraya yazacağım; başka arkadaşlara da yardımı dokunsun. Tekrar teşekkürler. Hakan Kars (22 Haziran 2014)

Hazırladığınız testler çok işime yaradı, 02 mayıs 2014 cuma günü Antalya Limanında ADB sınavına girdim. Emeğiniz ve katkılarınız için çok teşekkürler. Sadece sizin testleriniz ile hazırlandım ve 78 puanla sınavı geçtim. Sınavdaki soruların çoğu buradakilerden farklı. Ama buradaki testler yardımıyla işin özünü kavradıktan sonra geçer puan almak kolay. Sınava giren arkadaşlar burada yayımlanandan farklı çıkmış soru örneklerini açıklarsa sınava yeni girecek arkadaşlara çok daha iyi hazırlanma imkanı doğar. Adnan Altıntaş (3 Mayıs 2014)

Dün Adb ve Kmt sınavına girip, e-denizci.com sitesi sayesinde başarılı oldum. Sadece buradaki testlerden çalıştım diyebilirim. Emeği geçen site yöneticilerine ve arkadaşlara çok teşekkür ederim. Niyazi Erol (5 Nisan 2014)

24/08/2013 tarihinde sınava girdim. Sınava kitaptan ve ağırlıklı olarak bu siteden çalıştım. Sonuçta 78 alarak belge almaya hak kazandım. bu sitenin oluşturulmasında emeği geçen herkese teşekkürü bir borç bilirim. Çok teşekkürler… Murat Garip (1 Eylül 2013)

14 Ağustos 2013 tarihinde ADB sınavına girdim ve ilk seferde 82 alarak belgeyi almaya hak kazandım. Sınava hazırlanırken bu site çok yararlı oldu. Teşekkürler; emeğinize sağlık…
Deryanaz Billur (28 Ağustos 2014)

Pazar günü sınava girdim ve belge almaya hak kazandım. Sitede emeği geçen herkese çok teşekkürler. Allah razı olsun…. Aras (19 Ağustos 2013)

28/7/2013 (bugün) sınava girdim. 70 puanla sınavı verdim. Bu siteyi kuran arkadaşa çok teşekkür ederim. Allah razı olsun. Mustafa Katrancı (28 Temmuz 2013)

26 nisan 2013 tarihindeki sınava girip 72 alarak belgeyi almaya hak kazandım. AMATÖR DENİZCİ EL KİTABI ile beraber bu sitede yer alan testlerden çalıştım. 25 günlük bir çalışma sonucu sonuç bu. Emeğinize ilginize teşekkür ederim… Başka sitelerde sadece kafa bulandırıyolar. Bu testler dışında başka şeylere bulaşmayın derim. Tekrardan çok teşekkür ediyorum. Hasan Erdek (30 Mayıs 2013)

Yaklaşık bir yıldır sınava hazırlanıyordum. Devamlı olmasa bile zaman zaman göz geçirerek ve araştırarak. Nedense hep sıkıcı ve yorucu gelmişti sınav hazırlığı. Daha doğrusu sınavı verememe heyecanı fazla oluyordu. Bu siteye kaydımı yaptırıp soruları çözmeye başlayınca nasıl bir sınav sistemi ile karşılaşacağımı gördüm. Artık eminim ki sınav beni korkutmuyor. Nisan 2103 de sınava gireceğim. Buradaki denemelerde % 80’e varan puan alıyorum. Tabi ki bu beni çok rahatlattı. artık sınav stresim yok. Bu siteye emek veren herkese teşekkürler. Aydın (28 Mart 2013)

Sitenizden çok yararlandım. Bugünkü imtihanda 72 alarak belge almaya hak kazandım. (…) Murat Gezer (21 Mart 2013)

Çok güzel bir site kurmuşsunuz. Deneme sınav testlerinizden çok yararlandım. 15 Mart 2013 günü Urla ADF’de girdiğim ADB sınavını 76 puan alarak ilk seferde kazandım. Bunun için size çok teşekkür ederim. Başarılarınızın devamını, dahada gelişmenizi temenni ediyorum. Sağlıklı günler dilerim. Rıza Yavrutürk (20 Mart 2013)

25 sene önce deniz [ seyir askeri ] olarak bilgi birikimim vardı. Sizin sitenizdeki gerçekten faydalı yazılarla canlandırdım ve 86 puanla adb belgemi aldım. Çok çok teşekkürler. Orhan (12 Mart 2013)

Bugün İzmir Karşıyakada ADB sınavına girdim, işin aslı burda çalıştıklarım gerçekten işime yaradı ve sınavı 74 puanla geçtim, ancak harita soruları çok zordu biraz daha harita ile ilgili bilgiler verebilseniz daha faydalı olur sanırım. Her şey için çok teşekkür ederim. İlkay Saygılı (26 Aralık 2012)

Merhaba… Deniz hobim çocukluğumdan beri sahil kasabası olan Kücükyalı-Bostancı da ve Armutlu-Gemlik körfezinde devam etti. Siteniz sayesinde bu güne kadar eksik bırakılmış önemli bir açığı kapatacağımı anladım. Bu arada.. Yaşım 62 ve soruları sitenizden çalıştığım için kendimi çok iyi hissediyorum. Teşekkürler e-denizci.com’a… Saygılarmla. Ali Alan (25 Aralık 2012)

Öncelikle emeğinize çok teşekkür ediyorum. 20.12.2012 tarihinde girmiş olduğum ADB sınavını sayenizde başarılı bir şekilde (72 puan alarak) kazandım. Sadece sizin hazırlamış olduğunuz testlerden faydalandım. Harita sorularını ise kafadan attım. Bu sınava gireceklere ve kazanmak isteyenlere tavsiyem sadece bu sitede yayınlanan testlere çalışmaları. Size ve emeklerinize tekrar çok teşekkür ederim. Başarılar… Gökhan (21 Aralık 2012)

Tebrik ederim…Güzel bir başlangıç, kısa bir zaman içinde sunulan bilgilerden ben şahsım olarak çok faydalandım. ADB imtihanını Tekirdağ yelkende iki hafta önce eşim hanımefendi kazandı. Maalesef bendeniz 48 ile yetersiz kaldım. Eşim 66 ile belge aldı. Benim de siteniz deneme testlerinde test sonuçlarım başarılı, sayenizde bu belgeyi alacağımı ümit ediyorum…Kendimi emekliliğin keyifli günlerini geçirmek için bir Mac Gregor yelkenli ile mükafatlandırmak için sabırsızlanıyorum…Bu site çok iyi işler yapar diye düşünüyorum… Selamlarım tüm denizi ve denizciliği sevenlere olsun… Sacit (19 Aralık 2012)

14.12.2012 tarihinde Amatör Denizci sınavına girdim. Sitenizde kendim çok çalıştım; sadece iki gün… Sınavda 78 puan aldım. Sorular çok net aynı geliyor. Tüm amatör kaptan adaylarına başarılar dilerim. Vedat Er (17 Aralık 2012)

Bugün girdiğim sınavdan 70 ile geçtim. Sadece kitabı okudum. Sitedeki 330 soruyu çözdüm. 42 sorudan 35 net çıkardım. Sonuç; belge elimde. Teşekkürler e-denizci.com. Nazif Ayhan Özcan (11 Aralık 2012)

Başka sitelerden de faydalandım; ancak en fazla bu sitedeki testlere çalışarak hazırlandım ve bugün (24.Kasım.2012) girdiğim ADB sınavından 80 alarak sınavı geçtim. Elinize, emeğinize sağlık. Çok teşekkür ediyorum. KMT ( Kısa Mesafe Telsiz ) sınavı ile de ilgili bir çalışmanız olursa çok sevinirim. Yakında bu sınava da gireceğim. Her iki belge de denizde bana lazım olacak. ADB sınavına girecek arkadaşların KMT sınavına da girip belgelerini almaları lazım, yoksa ADB yalnız başına yeterli olmuyor… Aziz Başer  (24 Kasım 2012)

Bugün sınava girdim ve 78 puanla geçtim. Sadece ve sadece buradaki sorulardan çalıştım ve çok açık söyleyeyim ki geçmek için buradaki sorulara bakmanız yeterli. Harita soruları hariç zorlandığım bir kısım olmadı. Siteyi hazırlayanlara binlerce teşekkürler. Çağkan (6 Ekim 2012)

Arkadaşlar, ben de bu siteden bayağı bir şey öğrendim, kendim calıştım ve Yeşilyurt’da imtihana girdim. 94 ile geçtim. Bu sitedeki çoğu soru karşıma çıktı, sanki gözümün önüne geldi sitede çalıştıklarım. Allah razı olsun yapanlardan. Pruvanız açık olsun. Selamlar herkese… Yüksel (3 Ekim 2012)

Dün sınava girdim ve 88 aldım… Buradaki sorular üzerinden çalıştım hep… Sınavdaki sıkıntım motor, elektrik ve haritada oldu. Her şey için çok teşekkür ederim. Gerçekten büyük sevaplar kazanıyorsunuz buradaki emekleriniz yüzünden… Murat Dikici (17 Eylül 2012)

Merhabalar… Bugün sınava girdim ve 88 alarak sınavı geçtim, ancak sınava katılacak kişilere tavsiyem haritada hesaplara iyi çalışsınlar 4-5 soru çıkıyor. Buradaki testleri çözerek başarılı olma şansları çok yüksek. Teşekkürler… Ahmet Çağıl (10 Eylül 2012)

Merhabalar… Belge almaya karar verdikten sonra sizin hazırladığınız bu süper yararlı sayfalar için sonsuz teşekkür ederim. Sizi tanımıyorum; ama inanın tanışmayı çok isterdim. Nasıl bir insanlık örneği gösterdiğiniz ve ne kadar yardım sever olduğunuzu size şahsen söylemeyi çok isterdim… Umarım her şey gönlünüze göre olur. 9 eylül de sınava gireceğim; inanın bana en büyük yardımcım siz oldunuz; kitabı alıp okumaya başladığımda gözüm gerçekten çok korkmuştu ancak sayenizde korkularımın bir kısmını yendim. Umarım sınavı kazanırım ve size olan şükranım bir kat daha artar. Bu arada ben Antalya da yaşıyorum bir golf kulübünde çalışıyorum. Fırsatınız olursa bende size golf oynamayı öğretirim.  Ahmet Çağıl (1 Eylül 2012)